اتفاق می افتد اگر بنویسیم

چند سال پیش با کتابی آشنا شدم به نام “بنویس تا اتفاق بیافتد”. آن زمان آنقدر نام این کتاب برای من جذاب بود که خیلی سریع آن را تهیه کردم و خواندم و یادم می آید که فصول کتاب را به ترتیب می خواندم و پیش می رفتم و با اشتیاق منتظر بودم به قسمت های جذاب تر برسم . اما قسمت های جذاب تری در کار نبود . انگار با یک ذهنیت از پیش شکل گرفته انتظار داشتم کتاب تکنیک های جادویی نوشتن را به من معرفی کند بالاخره خواندن کتاب به پایان رسید و آن را در کتابخانه ام گذاشتم و دیگر سراغش نرفتم . این کتاب من را ناامید کرده بود. آن روزها نیاز داشتم راهی را بیابم که تاثیری فراتر از نیروی اراده و اختیار من داشته باشد و بتواند زندگی ام را متحول کند اما خواسته ای که داشتم واقع بینانه نبود . درواقع انتظار خیلی زیادی از کتاب “بنویس تا اتفاق بیافتد” داشتم . شاید اگر با ذهنیت از پیش تعیین شده سراغ این کتاب نمی رفتم و تنها از همین عنوان کتاب الهام می گرفتم و نوشتن را با اتکا به نیروی اراده و قریحه ی خودم شروع میکردم انتخاب خیلی بهتری بود . سه سال بعد از خواندن این کتاب با سایت متمم آشنا شدم و متمم بود که من را قانع کرد و نشان داد که چطور باید به نوشتن متعهد شوم .

امروز با تشویق معلم عزیزم –محمدرضا شعبانعلی تصمیم گرفتم جدی تر از قبل به نوشتن ادامه دهم.

2 دیدگاه برای “اتفاق می افتد اگر بنویسیم

  1. سلام
   برای پاسخ به سوال شما یه جواب بلند دارم و یه جواب کوتاه
   جواب بلندم رو قصد دارم در قالب یه پست مفصل بهش بپردازم و هنوز زمان این نوشتن فرا نرسیده

   جواب کوتاه:
   وقتی با متمم زندگی میکنید کم کم یاد میگیرید که به ارزش های شخصی خودتون رسیدگی کنید و به اونها متعهد بشید(اینکه این اتفاق چطور رخ میده فکر میکنم از فردی به فرد دیگه پاسخش متفاوت باشه و این بیشتر یه تجربه ی شخصیه که مربوط به همون پاسخ بلند میشه)
   علاوه بر این محمدرضای عزیز کلی مطلب درباره ی اهمیت نوشتن توی سایت روزنوشته های خودشون منتشر کردن که خوندن هرکدوم از اونها برای من هم الهام بخش بود و هم انگیزه دهنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *